fbpx
Keelesuunad
Menüü

Mis on sisudisain?

sisudisain

Sisudisain on sisuloome ja SEO-tekstide kirjutamise kõrvale kerkinud lähenemine, mille põhiideeks on kasutajakeskne sisuloome. Sisu disainimise eesmärk on luua kasutaja jaoks paremini hoomatavat ja tema ootustele vastavat materjali. Sisu disainimise diskursus on osa sisuturunduse paradigmast. Kui sisuloome puhul on kesksel kohal info, mida edastatakse, ja SEO-tekstide puhul märksõnad, mis muudavad lehe kättesaadavaks, siis sisudisaini strateegia seab esikohale kasutaja, kellele sisu edastatakse.

Sisudisaini olemus

Sisudisaini puhul on olulised kolm aspekti: sisu ise, kasutajakogemus ja kättesaadavus. Sisu peaks olema võimalikult kiiresti haaratav ja loodud, kasutades sõnu ja pilte, mis on kasutajale mõistetavad. Samuti peaks see olema piisava pikkusega ja hästi arusaadavas vormingus.

 

See, kas sisu on edastatud tekstina või näiteks videovormingus, sõltub kasutaja eelistustest. Teksti pikkus või video kestus võiks samuti olla kindlaks määratud kasutaja ootustest lähtuvalt. Sisu peaks olema kasutajale õigel ajal ja õiges kohas kättesaadav – see tähendab, et tema kasutatavate märksõnadega sobivates meediumites leitav.

Sisu disainimisest võidate nii teie kui ka kasutaja

Sisudisainis on olulisel kohal küsimuste esitamine. Näiteks, enne uue blogipostituse kirjutama asumist esitage kolm küsimust.

Kasutajate ootustele vastata on ülioluline, kuid teie ettevõte peab sisudisainist samuti kasu saama. Kui mõlemad osapooled sellest ei võida, ei ole sisudisain jätkusuutlik.

 

 

  1. Kas teie blogi lugejad vajavad seda blogipostitust?
  2. Millisele lugejate probleemile see blogipostitus lahenduse pakub?
  3. Kuidas sellest postitusest võidavad a) blogi lugejad, b) teie ettevõte?

Sisu disainimine samm-sammult

Sisudisain on lõpptulemuse suhtes avatud. Märksõnapõhised tekstid toovad kodulehele kasutajad, kes otsivad kindlat infot ja leiavad tekstist vastuse. Sisudisain läheneb aga sisuturundusele uue nurga alt. See on kasutajakesksem, strateegilisem ja kannab endas märksõnapõhiste tekstidega võrreldes rohkem ettevõttele omaseid väärtusi. Järgnevalt toome välja sisudisaini seitse sammu.

sisuturundus

1. Kasutajate profiilid

Töötage sihtrühmade või kliendisegmentide põhjal välja võimalikult detailsed kasutajate profiilid (vanus, elukoht, perekonnaseis, amet, hobid jne).

2. Kasutaja vajaduste kaardistamine

Tehke uuringutega kindlaks, kui sageli ja millistes olukordades kasutaja teie toote või teenusega kokku puutub, ning kaardistage selle põhjal kasutaja vajadused.

3. Kanalite valimine

Selgitage uuringutega välja, millistes otsimootorites, suhtluskanalites ja foorumites ning missugustel saitidel teie kasutajad liiguvad ning kas nad tarbivad sisu telefonist.

4. Väärtusmaailma loomine

Kujundage oma sisu ümber selline väärtusmaailm, mis teie kasutajaid võlub – see hõlmab sõnade valikut, tekstide stiili ja tooni, visuaalset materjali, sõnumeid ning pakkumisi.

5. Sisuloome

Sisuloomeks on palju erinevaid võimalusi. Olenevalt kasutaja vajadustest, kanalitest ja teie väärtusmaailmast võib luua blogipostitusi, kasutusõpetusi või selgitusi. Seda kõike kirjalikus, pildi-, video-, audio- vms vormingus, et kasutajale võimalikult lihtsalt vastus anda.

6. Sisu viimistlemine

Kasutajad tahavad sõnumist kiiresti aru saada, seega peab see olema väljendatud lihtsalt. See muudab teie sisu meeldivalt avatuks ja kõigile huvilistele kättesaadavaks.

7. Tagasiside ja analüüs

Sisu kohta tuleb kasutajatelt regulaarselt tagasisidet küsida. Tagasiside järgi saate otsustada, kas sisu on selline nagu vaja või tuleb suunda muuta. Sisu pidev täiustamine on sisudisaini osa.

Sisu disainimine aitab luua sisu, mida inimesed reaalselt vajavad ja kasutavad. Sisudisainikeskne mõtteviis aitab sisuloome uuele tasemele viia ja konkurentidest eristuda. Proovige!

Postitus on inspireeritud järgmistest allikatest:
https://www.gov.uk/guidance/content-design
https://yoast.com/content-design/

Aitame sul välisturule siseneda

Tõlgime tekstid ja koostame võõrkeelsed infomaterjalid välisturule sisenemiseks.

Head tõlked viivad sinu äri uuele tasemele

Tutvu klientide tagasisidega

Otsisime tõlkebürood, et enda e-pood soome keelde tõlkida ja sõelal oli päris mitu valikut. Valisime lõpuks Toimetaja tõlkebüroo ja võin öelda, et oleme siiani selle otsusega äärmiselt rahule jäänud. E-poe tõlge oli küllaltki mahukas, seega leidsime iga natukese aja tagant siit-sealt tekstijuppe, mida olime unustanud tõlkesse saata. Tänu Toimetaja tõlkebüroo vastutulelikkusele saime aga alati töö väga kiirelt tehtud ning kogu e-poe tõlkeprotsess sujus kiiremini, kui olime algselt osanud oodata...

Punktid.ee

Korraldame suurüritust Tallinn Truck Show ning selle raames tellisime Toimetajalt pressiteate koostamise, pressiteate toimetamise ja pressiteate levitamise teenuse ning mõned tõlked. Jäime absoluutselt Toimetaja tõlkebüroo professionaalse suhtumise, kiiruse ja töö efektiivsusega rahule. Meie pressiteadet kajastati tänu Toimetaja heale tööle põhimõtteliselt kõigis eesti- ja venekeelsetes meediaportaalides. Soovitame 100%!

Forest Steel

Täname teid väga koostöö eest! Siiani on kõik tõlketööd tehtud professionaalselt, tõlkijad on pädevad ning tõlgitud tekstid, mis on tehnilised ja rasked, on mõistetavad ja korrektsed. Tõlkijad töötavad kiiresti ja peavad tähtaegadest kinni, mis on meile väga oluline. Klienditeenindus on professionaalne ja usaldusväärne. Ka hinnad on konkurentsivõimelised. Oleme teenusega väga rahul ja loodame seda meeldivat koostööd jätkata.

Icopal

SAADA MEILE PÄRING!

Lisa ka oma e-posti aadress ja failid ning saada päring. Ootame.