Mis on sisudisain?

Sisudisain on sisuloome ja SEO-tekstide kirjutamise kõrvale kerkinud lähenemine, mille põhiideeks on kasutajakeskne sisuloome. Sisu disainimise eesmärk on luua kasutaja jaoks paremini hoomatavat ja tema ootustele vastavat materjali. Sisu disainimise diskursus on osa sisuturunduse paradigmast. Kui sisuloome puhul on kesksel kohal info, mida edastatakse, ja SEO-tekstide puhul märksõnad, mis muudavad lehe kättesaadavaks, siis sisudisaini strateegia seab esikohale kasutaja, kellele sisu edastatakse.

sisudisain

Sisudisaini olemus

Sisudisaini puhul on olulised kolm aspekti: sisu ise, kasutajakogemus ja kättesaadavus. Sisu peaks olema võimalikult kiiresti haaratav ja loodud, kasutades sõnu ja pilte, mis on kasutajale mõistetavad. Samuti peaks see olema piisava pikkusega ja hästi arusaadavas vormingus.

 

See, kas sisu on edastatud tekstina või näiteks videovormingus, sõltub kasutaja eelistustest. Teksti pikkus või video kestus võiks samuti olla kindlaks määratud kasutaja ootustest lähtuvalt. Sisu peaks olema kasutajale õigel ajal ja õiges kohas kättesaadav – see tähendab, et tema kasutatavate märksõnadega sobivates meediumites leitav.

Sisu disainimisest võidate nii teie kui ka kasutaja

Sisudisainis on olulisel kohal küsimuste esitamine. Näiteks, enne uue blogipostituse kirjutama asumist esitage kolm küsimust.

Kasutajate ootustele vastata on ülioluline, kuid teie ettevõte peab sisudisainist samuti kasu saama. Kui mõlemad osapooled sellest ei võida, ei ole sisudisain jätkusuutlik.

 

 

  1. Kas teie blogi lugejad vajavad seda blogipostitust?
  2. Millisele lugejate probleemile see blogipostitus lahenduse pakub?
  3. Kuidas sellest postitusest võidavad a) blogi lugejad, b) teie ettevõte?

Sisu disainimine samm-sammult

Sisudisain on lõpptulemuse suhtes avatud. Märksõnapõhised tekstid toovad kodulehele kasutajad, kes otsivad kindlat infot ja leiavad tekstist vastuse. Sisudisain läheneb aga sisuturundusele uue nurga alt. See on kasutajakesksem, strateegilisem ja kannab endas märksõnapõhiste tekstidega võrreldes rohkem ettevõttele omaseid väärtusi. Järgnevalt toome välja sisudisaini seitse sammu.

sisuturundus

1. Kasutajate profiilid

Töötage sihtrühmade või kliendisegmentide põhjal välja võimalikult detailsed kasutajate profiilid (vanus, elukoht, perekonnaseis, amet, hobid jne).

2. Kasutaja vajaduste kaardistamine

Tehke uuringutega kindlaks, kui sageli ja millistes olukordades kasutaja teie toote või teenusega kokku puutub, ning kaardistage selle põhjal kasutaja vajadused.

3. Kanalite valimine

Selgitage uuringutega välja, millistes otsimootorites, suhtluskanalites ja foorumites ning missugustel saitidel teie kasutajad liiguvad ning kas nad tarbivad sisu telefonist.

4. Väärtusmaailma loomine

Kujundage oma sisu ümber selline väärtusmaailm, mis teie kasutajaid võlub – see hõlmab sõnade valikut, tekstide stiili ja tooni, visuaalset materjali, sõnumeid ning pakkumisi.

5. Sisuloome

Sisuloomeks on palju erinevaid võimalusi. Olenevalt kasutaja vajadustest, kanalitest ja teie väärtusmaailmast võib luua blogipostitusi, kasutusõpetusi või selgitusi. Seda kõike kirjalikus, pildi-, video-, audio- vms vormingus, et kasutajale võimalikult lihtsalt vastus anda.

6. Sisu viimistlemine

Kasutajad tahavad sõnumist kiiresti aru saada, seega peab see olema väljendatud lihtsalt. See muudab teie sisu meeldivalt avatuks ja kõigile huvilistele kättesaadavaks.

7. Tagasiside ja analüüs

Sisu kohta tuleb kasutajatelt regulaarselt tagasisidet küsida. Tagasiside järgi saate otsustada, kas sisu on selline nagu vaja või tuleb suunda muuta. Sisu pidev täiustamine on sisudisaini osa.

Sisu disainimine aitab luua sisu, mida inimesed reaalselt vajavad ja kasutavad. Sisudisainikeskne mõtteviis aitab sisuloome uuele tasemele viia ja konkurentidest eristuda. Proovige!

Postitus on inspireeritud järgmistest allikatest:
https://www.gov.uk/guidance/content-design
https://yoast.com/content-design/

Loe meie blogi

Toimetaja blogi kirjutavad meie pühendunud tõlkijad, sõnavõlurid ja toimetajad

SAADA MEILE PÄRING!

Lisa ka oma e-posti aadress ja failid ning saada päring. Ootame.

    Aitame sul välisturule siseneda

    Tõlgime tekstid ja koostame võõrkeelsed infomaterjalid välisturule sisenemiseks.

    Loe meie blogi

    Toimetaja blogi kirjutavad meie pühendunud tõlkijad, sõnavõlurid ja toimetajad

    Usalda oma tõlge meie kätesse. Tõlgime kiiresti ja täpselt.

    Mõned Toimetaja tõlkebüroo kliendid

    Baltika tallinn
    Bolt tallinn
    CGI_Tallinn
    Eesti_Energia_tallinn
    Töötukassa valge
    elektrilevi Tallinn
    maakohus
    KPMG tallinnas
    Maxima tallinn
    merko Tallinnas
    Regionaalhaigla_logo_Põhja-Eesti
    Tallinna tehnikaülikool
    nordecon tallinnas
    rahva raamat tallinnas
    tradehouse tallinnas
    Uusmaa kinnisvara tallinnas
    varrak tallinnas

    SAADA MEILE PÄRING!

    Lisa ka oma e-posti aadress ja failid ning saada päring. Ootame.