fbpx
Keelesuunad
Menüü

Luulevõistlus „Paiga vaim“

Kas veedad tänavu suvepuhkust mõnes kaunis Eestimaa nurgas või ongi sinu kodukoht maailma kõige ilusam paik? Kui leiad, et just sinu ümbruskond on see kõige erilisem ning väärib teistelegi tutvustamist, ootame sinu värssidesse seatud mõtteid Toimetaja tõlkebüroo luulevõistlusele „Paiga vaim“.

Võistlus on pühendatud kõigele armsale ja omapärasele, mis Eestimaal silma jääb: olgu selleks siis maaliline loodus, krutskeid täis külaelu või toredad väikelinnatoimetused. Ei ole vahet, kas oled agar sulesõtkuja või teed alles esimesi arglikke katsetusi: soovime näha su kodu- või puhkusepaika just läbi sinu silmade ja sõnade. Kirjuta vabavärsis, heksameetris või pane paberile kasvõi terve pastoraal, sest kõige kaunim luuletus tuleb alati kodust ja südamest.

Luulevõistlus „Paiga vaim“

Kas oled inimene, keda vihmane jaanipäev ei kurvasta, vaid paneb hoopis õhkama tindipotisiniste pilvede poole? Kas jääd mõnikord meelega kauemaks ärkvele, et vaadata päikesetõusu helki kastepiiskadel, või võid tükiks ajaks levist kaduda, et jälgida tuules kiikuvat angervaksa? Kui oskad hinnata oma kodukandi ilu ning soovid seda teistegagi jagada, on sinu mõtted oodatud Toimetaja tõlkebüroo luulevõistlusele. Võistlus on pühendatud kaunitele Eestimaa paikadele ning osalema on oodatud nii meisterlikud sõnasepad kui ka esimest korda katsetajad.

Ootame sind osalema luulevõistlusel „Paiga vaim“!

Saada luuletus oma kodukohast e-posti teel aadressile luuletus@toimetaja.eu või postiga Toimetaja tõlkebüroosse aadressil Veerenni 24 C, Tallinn (ümbrikule märgusõna „PAIGA VAIM).

Lisa luuletusele oma nimi ja asukoht, mille kohta luuletus on kirjutatud (aadress linnaosa või küla täpsusega või GPS-koordinaadid). Samuti lisa oma e-posti aadress või telefoninumber, et saaksime võidu korral sinuga ühendust võtta.

Avaldame sinu luuletuse Toimetaja tõlkebüroo kodulehel: https://toimetaja.eu/luulevoistlus/, kus kõik külastajad saavad luuletusi hinnata. Kümne kõige rohkem hääli saanud luuletuse autori vahel loosime koostöös Veloplusiga välja mugava jalgratta. Igal reedel loositakse luuletuse saatjate seas välja raamatupoe kinkekaart väärtusega 20 eurot.

 

Peaauhinnaks on jalgratas Madison Roma Nexus 3

luulevõistlus paiga vaim

 

Luulevõistlusele on saadetud luuletused sellistest kohtadest

 

kõik luuletused

Kõik konkursile saadetud luuletused leiad siit

Luulevõistluse reeglid
Reeglid

Luulevõistluse koostööpartnerid

Veloplus logo

Veloplus OÜ rattapood avati 1997. aastal Tallinnas. Enam kui 300 ruutmeetri suurusel müügi- ja hoolduspinnal leidub palju kvaliteetset kaupa, näiteks erinevaid jalgrattaid, lisavarustust, spordiriideid ja -kelli, treeningvahendeid ja palju muud. Toimetaja tõlkebüroo ja Veloplus panevad luulevõistluse peaauhinnaks välja jalgratta Madison Roma Nexus 3.

puänt

Raamatupood Puänt on küll kehalt väike kuid vaimult suur ruum. Puändist leiab kvaliteetset eesti- ja ingliskeelset lugemist ilukirjanduse, mõttekirjanduse, akadeemilise, luule ja kunsti valdkondadest. Autorid on tuntud ja tunnustatud, kuid oma koht on kindlasti ka uutel lootustandvatel tulijatel, keda hea meelega toetame. Puändis toimuvad ka raamatuesitlused, vestlusringid, kontsertõhtud, töötoad ja loengud.

Toimetaja lai logo

Toimetaja tõlkebüroo tuumik soovib keelemaailmas midagi erakordset korda saata. Anname iga päev endast parima, et oma klientide ja koostööpartnerite ootusi ületada. Tõlkimise ja toimetamise kõrval on Toimetaja tõlkebüroo ka erinevate koostööprojektide algataja ja mitmete algatuste toetaja. Toimetaja tõlkebüroole on 2021. aastal omistatud vastutustundliku ettevõtluse hõbemärgis. Toimetaja tõlkebüroo on luulevõistluse peakorraldaja.

Luulevõistluse „Paiga vaim“ reeglid

Luulevõistluse eesmärgid on järgmised:

 • propageerida eesti keelt ja kultuuri, loomingulisust ja kirjaoskust;
 • tutvustada kauneid Eesti paiku, avaldades võistlusele saadetud luuletused;
 • suurendada keelehuviliste kirjutamisindu ja tunnustada parimaid kirjutajaid.

 

Luulevõistlusel osalemise tingimused

 • Osaleda võivad kõik inimesed.
 • Iga osaleja võib võistlusele saata kuni kolm luuletust.
 • Ootame luuletusi kuni 15. augustini 2022.
 • Toimetaja tõlkebürool on õigus jätta avaldamata luuletused, mis ei ole kirjutatud arusaadavas keeles või sisaldavad ebatsensuurseid või väärikust riivavaid sõnu.

 

Luuletuse saatmine

 • Luuletusi võtame vastu ja avaldame kuni 15. augustini 2022.
 • Luuletuse võib esitada elektrooniliselt või paberkandjal kas trükituna või käsitsi kirjutatuna.
 • Luuletus tuleb saata e-posti aadressile luuletus@toimetaja.eu või postiga Toimetaja tõlkebüroosse aadressil Veerenni 24 C, Tallinn (ümbrikule märgusõna „PAIGA VAIM“).
 • Luuletuse saatmisega annab kasutaja õiguse oma luuletuse avaldamiseks ja isikuandmete töötlemiseks. Isikuandmeid töödeldakse kooskõlas Toimetaja tõlkebüroo privaatsuspoliitikaga. Kasutajal on õigus oma nõusolek igal ajal tagasi võtta.

 

Luuletusele tuleb lisada järgmised andmed:

 • luuletuse autori nimi;
 • asukoht, mille kohta luuletus on kirjutatud (aadress linnaosa või küla täpsusega või GPS-koordinaadid);
 • autori e-posti aadress või telefoninumber.

 

Luuletuste avaldamine ja hindamine

 • Võistlusele saadetud luuletused, mis vastavad võistluse tingimustele, avaldatakse Toimetaja tõlkebüroo kodulehel aadressil https://toimetaja.eu/luulevoistlus/ ja võimaluse korral ka Toimetaja tõlkebüroo Facebooki leheküljel.
 • Luuletuse saatmisega annab luuletuse autor nõusoleku selle avaldamiseks.
 • Luuletus avaldatakse kuni kolme tööpäeva jooksul pärast luuletuse kättesaamist koos luuletuse autori eesnime ja asukohainfoga (aadress linnaosa või küla täpsusega või GPS-koordinaadid).
 • Kui autor soovib oma luuletust meie kodulehel avaldada nii ees- kui ka perekonnanime või pseudonüümi all, siis tuleb selleks luuletust saates soovi avaldada.
 • Iga luuletuse all on võimalik anda sellele oma hääl, vajutades nupule „Meeldib“. Ühest seadmest saab iga luuletust hinnata ühe korra.

 

Auhinnafond

 • Peaauhind on jalgratas Madison Roma Nexus 3.
 • Peaauhind loositakse välja 20. augustil 2022 kümne kõige enam hääli kogunud luuletuse autori vahel.
 • Lisaks loositakse igal nädalal kõikide nädala jooksul luuletuse saatnud inimeste vahel välja raamatupoe kinkekaart väärtusega 20 eurot. Loosimine toimub reedeti (24.06.22, 01.07.22, 08.07.22, 15.07.22, 22.07.22, 29.07.22, 05.08.22, 12.08.22, 19.08.22). Võitjate nimed avaldatakse pärast loosimist Toimetaja tõlkebüroo kodulehel ja Facebooki lehel, võitjatega võetakse ühendust.
 • Peaauhinna võitja nimi avaldatakse Toimetaja tõlkebüroo kodulehel ja Facebooki lehel 20. augustil 2022. aastal.

 

Koostööpartnerid

 • Luulevõistluse koostööpartnerid on Veloplus OÜ ja raamatukauplus Puänt.

 

Autoriõigused

 • Isikulised autoriõigused kuuluvad luuletuse autorile.
 • Toimetaja tõlkebüroo lubab oma kodulehel avaldatud luuletusi jagada ja kasutada mitteärilistel eesmärkidel, kooskõlas heade tavade ja avaliku korraga.
 • Avaldamisel palume viidata luuletuse autorile ja Toimetaja tõlkebüroo kodulehele https://toimetaja.eu.

 

Luulevõistluse „Paiga vaim“ võitjad

Raamatupoe Puänt 20-eurose kinkekaardi loosimised ja võitjad:

24.06.22 – Marian Miller Saaremaalt, fortuuna naeratas luuletusele „Muldvana tee“

01.07.22 –

08.07.22 –

15.07.22 –

22.07.22 –

29.07.22 –

05.08.22 –

12.08.22 –

19.08.22 –

 

Peaauhinna Madison Roma Nexus 3 loosimine ja võitja:

20.08.22 –