fbpx
Keelesuunad
Menüü

Rootsi pühad 2022

rootsi pühad

Rootsi pühad ja vabad päevad 2022. aastal ning sobivad rootsikeelsed soovid iga püha puhul.

Pühad ja traditsioonid on Rootsis au sees: näiteks lepitakse jõuluplaanid tavaliselt kokku juba oktoobris. Rootslastele on kombed väga olulised ning nii on jõululaupäeval lausa kellaajaliselt paika pandud, millal minnakse kirikusse, süüakse kindlaid toite ja avatakse kingitusi. Noorte seas tähistatakse väga suurelt volbriööd, mille puhul süüdatakse üle kogu maa volbrilõkked. Erinevalt Eesti traditsioonidest riietatakse end Rootsis nõiaks kevadpühade ajal ning suvel tantsitakse jaanitule asemel hoopis meiupuu ümber.

Rootsis on tavaks, et riigipühale eelnev tööpäev on lühendatud kas kahe või nelja tunni võrra. Alati on vaba ka esimesele jõulupühale, uusaastale ja jaanipäevale eelnev päev. Kui juhtub, et riigipüha ja nädalavahetuse vahele jääb vaid üks päev, on ka see tavaliselt vaba. Et vaba päev pigistatakse pühade ja nädalalõpu vahele, nimetatakse seda pigistuspäevaks ehk klämdag’iks.

Ehkki riigipühade ajal on tavaks poed sulgeda, on Rootsi usupühade suhtes mõnevõrra uuenduslikum kui Soome ja Norra. Nii võib sel ajal Rootsist leida rohkem avatud ettevõtteid kui naaberriikidest ning mõned suuremad poed on lahti kogu pühadeaja vältel.

Rootsis heisatakse sinikollane lipp ka siis, kui kellelgi kuningapere liikmetest on nime- või sünnipäev. Samuti lehvivad lipud valimispäeval. Harilikult heisatakse lipp kell kaheksa või üheksa hommikul ning langetatakse hiljemalt kell üheksa õhtul.

Altpoolt leiad Rootsi 2022. aasta tähtpäevad ja rootsikeelsed soovid, mida nende pühade ajal üksteisele öeldakse. Mustaga märgitud tähtpäevad on lipupäevad ning punased lisaks ka riigipühad.

 

01.01.2022 – uusaasta

Gott nytt år!

(Head uut aastat!)

Önskar dig ett glädjefullt och framgångsrikt nytt år!

(Soovin sulle rõõmsat ja edukat uut aastat!)

 

28.01.2022 – kuningas Karl XVI nimepäev

 

06.01.2022 – kolmekuningapäev

God trettondag!

(Head kolmekuningapäeva!)

God fortsättning på julen!

(Head jõulude jätku!) Seda võib öelda kuni kolmekuningapäevani.

 

12.03.2022 – kroonprintsess Victoria nimepäev

 

15.04.2022 – suur reede

God helg!

(Häid pühi!)

 

17.04.2022 – ülestõusmispühade 1. püha

Glad påsk!

(Rõõmsaid kevadpühi!)

 

18.04.2022 – ülestõusmispühade 2. püha

Glad påsk!

(Rõõmsaid kevadpühi!)

 

30.04.2022 – kuningas Karl XVI sünnipäev

 

01.05.2022 – kevadpüha

Glad valborg!

(Rõõmsat volbrit!)

Glad första maj!

(Rõõmsat esimest maid!)

 

26.05.2022 – taevaminemispüha

Glad Kristi himmelsfärd!

(Head taevaminemispüha!)

 

05.06.2022 – nelipühad

Glad pingstdag!

(Häid nelipühi!)

 

06.06.2022 – Rootsi rahvuspüha

Glad nationaldag!

(Rõõmsat rahvuspüha!)

 

25.06.2022 – jaanipäev

Glad midsommar!

(Rõõmsat jaanipäeva!)

 

14.07.2022 – kroonprintsess Victoria sünnipäev

 

08.08.2022 – kuninganna Silvia nimepäev

 

11.09.2022 – riigikogu valimised

 

05.11.2022 – hingedepäev

Glad alla helgons dag!

(Head hingedepäeva!)

 

24.12.2022 – jõululaupäev

 

25.12.2022 – esimene jõulupüha

 

26.12.2022 – teine jõulupüha

God jul!

(Häid jõule!)

Aitame sul välisturule siseneda

Tõlgime tekstid ja koostame võõrkeelsed infomaterjalid välisturule sisenemiseks.

Head tõlked viivad sinu äri uuele tasemele

Tutvu klientide tagasisidega

Otsisime tõlkebürood, et enda e-pood soome keelde tõlkida ja sõelal oli päris mitu valikut. Valisime lõpuks Toimetaja tõlkebüroo ja võin öelda, et oleme siiani selle otsusega äärmiselt rahule jäänud. E-poe tõlge oli küllaltki mahukas, seega leidsime iga natukese aja tagant siit-sealt tekstijuppe, mida olime unustanud tõlkesse saata. Tänu Toimetaja tõlkebüroo vastutulelikkusele saime aga alati töö väga kiirelt tehtud ning kogu e-poe tõlkeprotsess sujus kiiremini, kui olime algselt osanud oodata...

Punktid.ee

Korraldame suurüritust Tallinn Truck Show ning selle raames tellisime Toimetajalt pressiteate koostamise, pressiteate toimetamise ja pressiteate levitamise teenuse ning mõned tõlked. Jäime absoluutselt Toimetaja tõlkebüroo professionaalse suhtumise, kiiruse ja töö efektiivsusega rahule. Meie pressiteadet kajastati tänu Toimetaja heale tööle põhimõtteliselt kõigis eesti- ja venekeelsetes meediaportaalides. Soovitame 100%!

Forest Steel

Täname teid väga koostöö eest! Siiani on kõik tõlketööd tehtud professionaalselt, tõlkijad on pädevad ning tõlgitud tekstid, mis on tehnilised ja rasked, on mõistetavad ja korrektsed. Tõlkijad töötavad kiiresti ja peavad tähtaegadest kinni, mis on meile väga oluline. Klienditeenindus on professionaalne ja usaldusväärne. Ka hinnad on konkurentsivõimelised. Oleme teenusega väga rahul ja loodame seda meeldivat koostööd jätkata.

Icopal

SAADA MEILE PÄRING!

Lisa ka oma e-posti aadress ja failid ning saada päring. Ootame.