Kaunitele Eestimaa paikadele pühendatud luulevõistlus „Paiga vaim” kutsub osalema

Toimetaja tõlkebüroo kuulutab välja kaunitele Eestimaa paikadele pühendatud luulevõistluse „Paiga vaim”. Konkursi eesmärk on tekitada eesti inimestes loomisindu ja kutsuda neid luulekeeles ilusaid kodumaa kohti tutvustama.

Paiga vaim toimetaja tõlkebüroo

Võistlusele on oma värsiloominguga teretulnud nii kogenud sõnaseadjad kui ka algajad katsetajad.

Tööde esitamise tähtaeg on 15. august. Parimad luuletused selguvad rahvahääletusel ja võitjad tehakse teatavaks Eesti taasiseseisvumispäeval.

Korraldajad ei sea võistluse tarvis loodud poeesiale mingeid muid tingimusi peale selle, et iga võistlustöö peab olema seotud mõne kindla kohaga Eestis.
Armsatest ja omapärastest Eestimaa nurkadest kõnelevad värsid võivad olla inspireeritud kõigest: maalilisest loodusest, krutskeid täis külaelust ja toredatest väikelinnatoimetustestki.

„Eestimaa on igal aastaajal võluv, aga suvel märkame seda ilu rohkem. Meil on siis enam aega ümbritsevat näha ja tunnetada ning küllap ka mõelda, miks mõni paik siin päikese all köidab meid kuidagi erilisemalt. Kindlasti on igal eesti inimesel kodukamaral vähemalt üks imetabane paigake, kus peidus see miski, ainult sellele kohale iseloomulik vaim, mida kusagil mujal ei leidu. Julgustame kõiki, kes oskavad hinnata oma kodukandi ilu ja soovivad seda teistegagi jagada, saatma oma mõtteid Toimetaja tõlkebüroo luulevõistlusele,” kutsub Toimetaja tõlkebüroo tegevjuht Külli Kittus.

Iga osaleja võib võistlusele esitada kuni kolm luuletust.

Olgugi et luuletusi võetakse vastu kuni 15. augustini, tasub oma kirjatöö aegsasti teele panna. Konkursile lähetatud luuletused avaldatakse Toimetaja tõlkebüroo kodulehel, kus kõik saavad oma lemmikule hääle anda. Mida varem luuletus rahvahääletusele jõuab, seda rohkem on sel aega hääli koguda ja seda suurem on võiduvõimalus.

Luuletused tuleb saata e-posti aadressil [email protected]. Kirjatööle lisada oma nimi ja asukoht, mille kohta luuletus on kirjutatud (aadress linnaosa või küla täpsusega või GPS-koordinaadid), samuti autori e-posti aadress või telefoninumber.

Võitjate nimed avaldatakse Eesti taasiseseisvumispäeval, 20. augustil Toimetaja tõlkebüroo kodulehel ja Facebooki lehel.

Kümne enim hääli kogunud luuletuse autori vahel loosib Toimetaja tõlkebüroo koostöös Veloplusiga välja mugava jalgratta.
Lisaks loositakse kõigi luuletuse saatjate seas iga nädal välja raamatupoe Puänt kinkekaart väärtusega 20 eurot.

Võistluse reeglid leiab siit.

Võistlusele saadetud luuletused leiab siit.

Kaunitele Eestimaa paikadele pühendatud luulevõistlus „Paiga vaim” on tänavu juba teine Toimetaja tõlkebüroo eestvedamisel toimuv üle-eestiline loomekonkurss. Märtsis korraldas tõlkebüroo emakeelepäeva puhul koos Eesti Keele Instituudi, Eesti Emakeeleõpetajate Seltsi ja Tallinna Ülikooli humanitaarteaduste instituudiga koolinoortele esseekonkursi „Minu keel“, kuhu esitati 145 tööd.

SAADA MEILE PÄRING!

Lisa ka oma e-posti aadress ja failid ning saada päring. Ootame.